مشاوره قبل از ازدواج {آنلاین|تلفنی|حضوری} کلینیک هماسای

افزودن به علاقه‌مندی

آمار طلاق در ایران به اعداد وحشتناکی رسیده است! در سال ۱۳۸۷ به ازای هر ۸ ازدواج یک طلاق داشتیم و در سال ۱۳۹۶ این رقم به ۱/۳ یک ازدواج طلاق کاهش یافته است! با کمی تحقیق و بررسی بسیار ساده در مورد این اعداد و چگونگی ظهور آنها در ۱۰ سال گذشته به راحتی می توانید به عمق فاجعه پی ببرید و اهمیت مشاوره قبل از ازدواج یا مشاوره ازدواج را درک کنید!

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بیشتر این طلاق ها در چند سال اول ازدواج اتفاق افتاده است! یعنی یک زندگی مشترک حتی ۲ تا ۳ سال هم دوام نیاورده است. به نظر شما دلیل چنین افزایش وحشتناک آمار چیست؟

مطمئناً موارد مختلفی بر کیفیت زندگی مشترک تأثیر می گذارد، اما حقیقت این است که هر آنچه باید قبل از ازدواج دیده می شد دیده نشد و زوجین توجه خاصی به آن نداشتند.

ازدواج خوب و انتخاب همسر مناسب یکی از بزرگترین تصمیماتی است که اکثر مردم حداقل یک بار می گیرند. زیرا زمانی که فرد ازدواج می کند تمام اهداف زندگی، روابط اجتماعی و خانوادگی فرد تحت تاثیر قرار می گیرد و دستخوش تغییرات می شود.

افرادی که در آستانه این تصمیم بزرگ هستند دچار استرس و اضطراب می شوند که ممکن است فرد را از گرفتن بهترین و صحیح ترین تصمیم باز دارد.

مشاوره ازدواج می تواند به شما در حفظ یک رابطه سالم و قوی کمک کند. برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا مشاوره ازدواج برای شما مفید است، شما باید وضعیت رابطه خود را در نظر بگیرید و مشکلات ارتباطی را با کیس ازدواج خود ارزیابی کنید. اگر دچار یک بحران عاطفی، مالی یا خانوادگی هستید، مشاوره پیش از ازدواج گزینه خوبی برای حل مشکلات پیش رو است. البته حتما همسرتان را نیز در تصمیم گیری برای مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج در نظر بگیرید.

مشاوره قبل از ازدواج - بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج منطقه ۱

مشاوره پیش از ازدواج چند جلسه است ؟

مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ بسیاری از افرادی که در شرف ازدواج هستند یا قصد جدی برای ازدواج دارند این سوال را می پرسند. با توجه به اهمیت مشاوره قبل از ازدواج و اینکه افراد زیادی به دنبال مشاوره هستند، لازم است بدانید که مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ اطلاعات لازم را دریافت کنید.

چه زمانی باید به مشاور قبل از ازدواج مراجعه کنیم ؟

اما به طور کلی تعداد جلسات مشاوره ازدواج به صورت استاندارد ۶ جلسه هفتگی و تعداد ساعات مشاوره قبل از ازدواج در هر جلسه ۶۰ دقیقه می باشد که به طور میانگین شامل ۶ ساعت مشاوره می شود. بر این اساس زوجین تعیین می کنند که به عنوان یک درمانگر ازدواج به چند جلسه مشاوره نیاز دارند. از آنجایی که بهترین روش مشاوره گفتگو با زوجین است و سوالات قبل از ازدواج نیز باید مطرح شود، با این کار حداقل ۵ جلسه مشاوره قبل از ازدواج برای این افراد توصیه می شود.

در مشاوره قبل از ازدواج چه موضوعاتی بررسی می شود ؟

به عبارت دیگر در مشاوره قبل از ازدواج، طرفین از تفاوت های شخصیتی و رفتاری یکدیگر مطلع می شوند و می توانند با در نظر گرفتن این تفاوت ها بستر مناسبی را برای رسیدن به مرز سازگاری و تفاهم فراهم کنند. بدون شک هر فردی از نظر خط قرمزها، انتظارات، خواسته ها و خواسته ها با فرد دیگری تفاوت هایی دارد. در مقوله مشاوره قبل از ازدواج، لازم به ذکر است که در پرتو استفاده از خدمات این نوع مشاوره، زمینه شناخت تفاوت های شخصیتی و رسیدن به شباهت های مشترک فراهم می شود.

مشاوره قبل از ازدواج بر کیفیت زندگی مشترک تاثیر گذار است!

قبل از ازدواج، همه برای خود تصویری رویایی تصور می کنند که بعد از این اتفاق هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت و به اصطلاح همه چیز روی غلتک می افتد. اما واقعیت اینطور نیست. مشاوره قبل از ازدواج به شما کمک می کند تا تمام باورهای غلط قبلی خود را دور بریزید و با دیدی دقیق تر و عمیق تر به ازدواج نگاه کنید. مشاوران پیش از ازدواج به شما کمک می کنند تا با واقعیت های زشت و زیبای ازدواج روبرو شوید و پس از درک این واقعیت ها تصمیم نهایی خود را بگیرید.

بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج شریعتی - بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج قلهک

چرا به مشاور قبل از ازدواج مراجعه کنیم؟ چگونه بفهمیم که به مشاور ازدواج نیاز داریم؟

بهترین مرکز مشاوره در تهران

مشاوره قبل از ازدواج برای کمک به زوجین برای بهبود روابط قبل از ازدواج انجام می شود، در جلسات مشاوره سوالات روانشناختی مهمی از زوجین پرسیده می شود. پاسخ زوجین به سوالات مشاور و درک و نگرش آنها نسبت به مسائل، باعث می شود که نه تنها از بروز مشکلات در آینده جلوگیری کنند، بلکه در هنگام بروز مشکل با راه حل مناسب آن را حل کنند.

گفتگوهای قبل از ازدواج فرصتی برای افراد است تا مهارت های لازم برای برقراری ارتباط موثر با یکدیگر را توسعه دهند، علاوه بر اینکه انتظارات واقع بینانه از یکدیگر دارند. در این جلسات زوجین با روش های بسیار مناسب برای پرورش مهارت های تعارض و حل مسئله آشنا می شوند. البته باید توجه داشت که ارزش ها و نظرات زوجین نباید خواسته هر دوی آنها باشد. گاهی اوقات برخی افراد تصور ازدواج خود را دارند که می توانند تمام نیازهای عاطفی و مالی همسر آینده خود را تامین کنند، اما در واقعیت ممکن است در برخی موارد شرایط مطابق میل ما پیش نرود.

فایده مشاوره قبل از ازدواج

۱. درک هدف خود از ازدواج

تعیین هدف و دانستن انتظارات از ازدواج بسیار مهم است. گفتن خواسته ها و انتظارات در جلسه مشاوره قبل از ازدواج به شناخت بهتر زوجین کمک می کند. به عنوان مثال، ابراز انتظارات در مورد میزان صمیمیت جنسی بسیار خوب است، یا رسیدن به یک دیدگاه مشترک در مورد انجام کارهای داخل و خارج از خانه می تواند به شناخت یکدیگر کمک کند.

۲. راهنمایی بدون دخالت در تصمیم

به طور کلی یک مشاور و روانشناس زندگی شما را به عنوان شخص سوم زیر نظر دارند. به همین دلیل، بدون داشتن هیچ گونه قضاوت یا احساسی در مورد رابطه شما، پیش بینی خود را در مورد تصمیم شما برای ازدواج می دهد. در نهایت تصمیم برای ازدواج و ادامه رابطه با شماست. مشاور هرگز شما را مجبور به ازدواج نمی کند، بلکه علاوه بر بیان سختی های ازدواج با فرد مورد نظر، نقاط ضعف و قوت شخصیت شما را نیز به شما می گوید و تصمیم گیری نهایی را به عهده خود شما می گذارد.

۳. آموزش تعارض های احتمالی و تکنیک رفع آنها

هیچ فردی کامل نیست. حتی به جرات می توان گفت که هیچ انسانی شناخت کاملی از خود ندارد. به همین دلیل، اگر فکر می کنید که کل زندگی و ویژگی های اخلاقی نامزد خود را می دانید، سخت در اشتباهید. زیرا شما نمی توانید ایده آل بودن آن را به تنهایی تشخیص دهید.

۴. تصمیم گیری در مورد مسائل مالی

به طور کلی یکی از مهم ترین عوامل شکست در ازدواج را می توان موضوع پول و مادیات دانست. برای مثال فردی را در نظر بگیرید که انتظارات مالی بالایی دارد اما با فردی ازدواج می کند که اطلاعات دقیقی از منابع مالی خود ندارد. این موضوع باعث اختلافات زناشویی می شود. علاوه بر این، نحوه خرج کردن و عادات پس انداز و اسراف در اختلافات زناشویی تأثیر زیادی دارد. این موضوع به قدری مهم است که حتی اگر به مشاوره دسترسی ندارید، بهتر است طی چند جلسه با مشاوران ازدواج تلفنی صحبت کنید، بنابراین نباید از این موضوع مهم غافل شوید.

۵. آموزش مهارت های مهم در زندگی

در جلسات مشاوره قبل از ازدواج به صورت حضوری یا تلفنی یاد می گیرید که چگونه نقاط قوت خود را تقویت کرده و نقاط ضعف مخرب زندگی زناشویی را برطرف کنید. مهم ترین قسمت در مشاوره ازدواج، شناخت مهارت و آموزش آن است. حتی اگر این ازدواج صورت نگیرد، در جلسات مشاوره نقاط ضعف و قوت خود را بهتر می شناسید و نگاه شما به خود و ازدواج واقع بینانه تر خواهد بود.

بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج فرشته - بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج الهیه

مشاوره قبل از ازدواج چطور به شما کمک می کند؟ (باورهای اشتباه در مورد مشاوره قبل ازدواج)

قبل از حضور در دفتر مشاور ازدواج، این نکته را بارها با خود تکرار کنید که در نهایت شما هستید که باید انتخاب ها را اعلام کنید. متاسفانه در جامعه کنونی ما نگاه درستی به مشاور و مشاوره قبل از ازدواج وجود ندارد.

برخی از افراد فکر می کنند که مشاور ازدواج به طور قطعی نظر خود را در مورد یک رابطه بیان می کند و از آنجایی که بسیاری از افراد به بیماری وابستگی مبتلا هستند، از هرگونه نظر مخالف در مورد رابطه خود می ترسند.

دسته ای دیگر فکر می کنند اگر زندگی شان با نظر شخص دیگری شروع شود، در نهایت باید از دیگران کمک بگیرند! اگر نه. اهمیت حضور مشاور در شرایط بحرانی زندگی بیش از این حرف هاست. شاید برایتان جالب باشد که بدانید اکثر افرادی که از خدمات مشاوره قبل از ازدواج بهره مند شده اند حتی پس از ازدواج نیز این روند را ترک نکرده اند و در اکثر مراحل زندگی مشترک خود نیز از مشاوره زناشویی بهره مند شده اند.

در کل نگاه اکثریت جامعه به مشاوره ازدواج درست نیست!

مشاور ازدواج دقیقا چه کار می کند؟

کار مشاور ازدواج این است که به عنوان راهنما در کنار زن و مرد قرار بگیرد و به عنوان شخص سوم از منظری جدید و کاملتر به بررسی تفاوت ها، نقاط مشترک، مسائل دور مانده و موارد مشابه می پردازد. حتی ممکن است موارد زیادی بین زن و مردی وجود داشته باشد که خود به تنهایی میزان و عمق این مشکلات را درک نکنند. در این مواقع مشاور ازدواج عمق مسائل را به خوبی درک می کند و با توجه به میزان حساسیت آنها، راهنمایی هایی را برای ادامه و حتی قطع رابطه ارائه می دهد.

مثلاً موارد زیر از جمله مواردی است که مشاور ازدواج سعی در سنجش آنها دارد:

 • خشم
 •  خیانت
 • سوء مصرف انواع مواد مخدر
 • مشکلات ارتباطی هر یک از افراد
 •  مشکلات جنسی

قطعا این لیست به همین موارد محدود نمی شود و با توجه به فرد مورد نظر، مواردی که نیاز به بررسی دارند متفاوت است. در نهایت این مشاور ازدواجاست که به عنوان یک راهنما کنار خانم و آقا قرار می گیرد تا برای ازدواج آمادگی کامل را پیدا کنند.

بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج اندرزگو - بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج پاسداران

 انواع مشاوره ازدواج کدام اند؟

 • مشاوره ازدواج حضوری، بهترین نوع مشاوره قبل ازدواج

آنها از نوع مشاوره های سنتی قبل از ازدواج هستند که در حال حاضر بیشتر از انواع دیگر رایج هستند. این روش به شما اطمینان می دهد که مشاوره با توجه به نوع مشکل شما و همسرتان ارائه خواهد شد. در این نوع جلسات حضوری می توانید مشکلات و نگرانی هایی را که در آینده ممکن است دردسرساز شوند را به تفصیل با مشاوران مطرح کنید. به علاوه، وقتی با یک مشاور حرفه ای رو در رو ملاقات می کنید، می توانید مطمئن باشید که جلسات کاملا خصوصی خواهد بود.

 •  مشاوره ازدواج آنلاین، بهترین پاسخ برای بهانه ی نبود وقت کافی!

اگر تجربه مشاوره خصوصی تری را ترجیح می دهید، می توانید از جلسات مشاوره آنلاین ازدواج استفاده کنید. جلسات آنلاین معمولاً کمتر از نیم روز طول می کشد و به شما و همسرتان کمک می کند تا در مورد مسائل زندگی مشترک صحبت کنید.

 • مشاوره ازدواج تلفنی، حرف های سختتان را ناشناس و از دور بزنید!

بسیاری از افرادی که به دنبال مشاوره ازدواج هستند و به هر دلیلی از جمله احساس خجالت و ناراحتی نمی توانند حضوری مراجعه کنند، امروزه برای خود راه حلی دارند و به راحتی می توانند مسائل خود را تلفنی مطرح کنند و راه حل های مناسب پیدا کنند. برای دریافت

چند آمار در مورد مشاوره قبل از ازدواج

آمارها نشان می دهد که بیشتر افراد قبل از ازدواج به احتمال طلاق فکر نمی کنند و بر این باورند که داشتن یک زندگی مشترک سالم یکی از مهم ترین اهداف زندگی است.

خبر خوب این است که رسیدن به چنین هدفی با مشاوره قبل از ازدواج امکان پذیر است. طبق آمار کمتر از نیمی از زوج ها جلسات مشاوره قبل از ازدواج را کامل نمی کنند و کسانی که مشاوره را کامل می کنند شانس موفقیت در ازدواج را ۳۰ درصد افزایش می دهند.

 معیارهای انتخاب یک مشاور ازدواج خوب

یکی از دغدغه های زوجین هنگام ازدواج انتخاب مشاور خوب می باشد، بسیاری از زوجین نمی دانند چگونه باید یک مشاور خوب را تشخیص دهند، در این مقاله هر چیزی که نیاز است در مورد انتخاب یکمشاور خوب و مناسب بدانید ذکر شده است.

برای انتخاب یک مشاور ازدواج خوب باید ملاک های زیررا در نظر بگیریم:

 • تحصیلات
 • تجربه
 • انتظاراتی که می توانیم از جلسات مشاوره ازدواج داشته باشیم و برنامه مورد نظر مشاوران روانشناسی ازدواج.

روانشناسان ازدواج ما از طیف وسیعی از روش ها استفاده می کنند و تمرکز آنها بر بهبود، احیاء و ایجاد یک رابطه سالم، قوی و دائمی است و هدف آنها از مشاوره بهبود صمیمیت، همدلی و مقاومت در رابطه است.

مرکز مشاوره به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی مراجعان است و مشاوران مرکز هماسای به دغدغه های شما گوش می دهند و به شما کمک می کنند تا مشکلات خود را حضوری، غیر حضوری (مشاوره آنلاین) و تلفنی بیان کرده و آنها را حل کنید. با ارائه راهکارها، این خدمات هم برای عزیزانی که در ایران زندگی می کنند و هم برای عزیزانی که در خارج از کشور زندگی می کنند ارائه می شود.

بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج دروس - بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج میرداماد

بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج

یک مشاور حرفه ای و متخصص ویژگی های رفتاری هر یک از زوجین را بررسی می کند و با توجه به دانش، آگاهی و تجربه هر یک از زوجین توصیه های لازم را می کند و آینده ای که ممکن است برای آنها اتفاق بیفتد با توجه به ویژگی ها، رفتار و ویژگی های آنها را به تصویر می کشد. بنابراین هر یک از زوجین با دیدی بازتر و آگاهانه تر برای زندگی مشترک آینده خود تصمیم می گیرند.

تست های مشاوره قبل از ازدواج

بسیاری از مردم فکر می کنند که فقط درک اخلاقی برای ساختن یک زندگی ایده آل کافی است. متأسفانه در پاسخ به این سؤال باید گفت که شاید درک اخلاقی لازم باشد، اما کافی نیست. به همین دلیل است که تست مشاوره قبل از ازدواج از نظر جنسیت نیز مهم است. بسیاری از مردم زندگی را با عشق و تفاهم شروع کردند، اما چون از نظر جنسی سازگار نبودند، در نهایت به خیانت و طلاق رسیدند. به همین دلیل سازگاری زناشویی و تشخیص آن قبل از ازدواج بسیار مهم است.

پیشنهاد می کنیم مشاوره جنسی قبل از ازدواج را دست کم نگیرید و حتما این آزمایش را از طریق مراکز و کلینیک های معتبر انجام دهید. با انجام تست مشاوره قبل از ازدواج می توانید به میزان سازگاری با یکدیگر پی ببرید و از وجود هرگونه مغایرت مطلع شوید. این تفاوت ها قابل اصلاح است، اما اگر نمی توانید بین خود سازگاری و تفاهم پیدا کنید، پیشنهاد می کنیم برای ازدواج عجله نکنید.

تست شخصیت میلون MCMI

پرسشنامه بالینی میلون نوعی آزمون خودارزیابی است که دارای ۱۷۵ سوال بله یا خیر است. این تست ۱۴ الگوی شخصیتی و ۱۰ علامت بالینی را اندازه گیری می کند و برای بزرگسالان ۱۸ سال و بالاتر استفاده می شود.

این تست بر اساس مدل آسیب شناسی میلون است و از زمان انتشار آن دو بار تجدید نظر شده است. M. C. M. AI یکی از پرکاربردترین آزمون‌های روان‌شناختی است که به چندین زبان ترجمه شده و در مطالعات بین‌فرهنگی متعددی مورد استفاده قرار گرفته است. این آزمون دو بار در ایران استاندارد شده است.

تست شخصیت نئو برای زوجین

یکی از معروف ترین تست هایی که در دنیا برای ارزیابی روانشناختی استفاده می شود، تست نئو است. این آزمون کاربردهای مختلفی در زمینه ازدواج، اشتغال و تشخیص اختلالات روانی دارد. فرم استاندارد مدل شخصیت نئو به بررسی پنج عامل اصلی شخصیت بزرگسالان می پردازد که همان BIG FIVE است و علاوه بر پنج ویژگی اصلی در هر کدام، شش ویژگی را نیز برشمرده است.

هزینه مشاوره قبل از ازدواج

بسیاری از زوج ها برای مراجعه به روانشناس و مشاور به هزینه مشاوره قبل از ازدواج توجه می کنند. باید بدانید که اگرچه امروزه هزینه ها و پرداخت های مالی برای هر کاری آسان نیست، اما وقتی به انتهای مسیر و نتیجه ای که به شما می دهد نگاه کنید، مشتاق انجام آن خواهید شد. هزینه مشاوره قبل از ازدواج با توجه به درمانگر و سطح تخصص او و همچنین بسته به تعداد جلسات مشاوره متفاوت است. به یاد داشته باشید که اگر از انواع تست های مربوط به زوجین در جلسات مشاوره ازدواج استفاده کنید، هزینه جداگانه ای خواهد داشت. اما باید بدانید که هزینه مشاوره قبل از ازدواج تنها یک تلاش کوچک برای رسیدن به انتخاب درست و یک زندگی مشترک موفق است. پس نقش آن را در ابتدای زندگی زناشویی خود جدی بگیرید.

مشاوره قبل از ازدواج اجباری است؟

مشاوره قبل از ازدواج از نظر قانونی اجباری نیست، اما اگر می خواهید مطمئن شوید که شریک زندگی مناسب را انتخاب کرده اید، می تواند به شما کمک زیادی کند. حتی اگر در انتخاب همسر خود مطمئن هستید، مشاوره قبل از ازدواج به شما کمک می کند که همدیگر را بهتر بشناسید و زندگی مشترک خوبی را شروع کنید. زوج ها اغلب در زمینه های فرهنگی، عقیدتی، فکری و… با یکدیگر تفاوت دارند، اضافه کرد: البته افراد با انجام مشاوره قبل از ازدواج می توانند نحوه سازگاری و حل اختلافات را نیز بیاموزند.

بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج منطقه ۱

مشاوره ازدواج در منطقه ۱ تهران با بکارگیری بهترین و مجرب ترین مشاوران منتظر ساکنین این منطقه می باشد. این مرکز به طور دقیق در قالب مشاوره ازدواج دزاشب، مشاوره ازدواج اقدسیه، مشاوره ازدواج کامرانیه، مشاوره ازدواج ولنجک، مشاوره ازدواج نیاوران، مشاوره ازدواج زعفرانیه و مشاوره ازدواج تجریش می باشد، مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند. با توجه به مسائل و دستاوردهایی که طی سالها تجربه و تحقیق در مورد زوج های جوان به دست آورده اند، شما ساکنین تهران و به خصوص ساکنین منطقه یک می توانید با مراجعه به مرکز مشاوره ازدواج، مشکلات خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید و بهترین ها را انجام دهید. تصمیم گیری تلاش ما در مشاوره ازدواج دزاشیب، مشاوره ازدواج زعفرانیه و مشاوره ازدواج تجریش این است که بتوانیم گام بزرگی در کاهش آمار برداریم. در کشور عزیزمان ایران اسلامی طلاق بگیریم.

هزینه مشاوره قبل از ازدواج - بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج- تست های مشاوره قبل از ازدواج

بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج شریعتی

بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج قلهک

بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج فرشته

بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج الهیه

بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج اندرزگو

بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج پاسداران

بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج دروس

بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج میرداماد